Losowe filmy
Otwarcie spływu kajakowego w JaszczowieNoc Świętojańska 2013 - Jaszczów (Dni Milejowa 2013)


Rowerem po okolicach Jaszczowa

Zapraszamy wszystkich miłośników wycieczek rowerowych na trasy po Nadwieprzańskim Parku Krajobrazowym. Trasy te nie są trudne i nie wymagają specjalnych przygotowań. Idealne dla całej rodziny. Pojedziecie przez lasy, łąki łęgowe i piękne starorzecza Wieprza, pełne roślinności wodnej i szuwarowej. Przy odrobinie szczęścia zobaczycie sarny, bobry i myszołowy. Czekamy na Was w Jaszczowie...

 

TRASA I

Wycieczkę rozpoczynamy przed szkołą w Jaszczowie. Ruszamy asfaltową szosą na wschód, w stronę Kolonii Jaszczów. Zatrzymujemy się na chwilę na moście. Pod nami rzeka Wieprz, a dokoła piękne widoki starorzecza. Jak co roku wiosną rzeka występuje ze swoich brzegów i zalewa ląki i pola, które szybko zarastają trzciną, turzycą, wierzbą krzewiastą i czarną olchą. Szerokość Wieprza dochodzi do 20 metrów, a głębokość ok. 2 metrów.

Przejeżdżamy przez rzekę i po chwili jesteśmy już w Kolonii Jaszczów. Podziwiamy liczne bocianie gniazda... W Kolonii Jaszczów położonej na dużej piaszczystej wydmie, mijamy domy pięknie położone pośród lasu sosnowego i licznych akacji. Jedziemy szosą w kierunku Białki. Pokonuje kilka wzniesień, a las sosnowy szybko zmienia się w las mieszany. Dojeżdżamy do przystanku autobusowego. Proponujemy krótki odpoczynek. Teraz skręcamy z asfaltu w lewo na drogę polną w kierunku północnym. Mijając nieliczne zabudowania wjeżdżamy do lasu.

Skręcamy w lewo i jedziemy wśród gęstwiny drzew. To dęby, graby, klony, brzozy, jesiony i sosny. Najczęście spotykane krzewy to jałowce, leszczyny, dzikie bzy. A w runie leśnym spotkamy zawilce, fiołki, miodunkę, konwalie, a także czarne jagody. Usłuszymy na pewno dzięcioła, wilgę lub kukułkę. Podziwiając leśny krajobraz niespodziewanie dojeżdżamy na skraj wąwozu, którym droga opuszcza las i kieruje się na łąki.


Komentarze
Brak komentarzy. Może czas dodać swój?

Dodaj komentarz
Zaloguj się, aby móc dodać komentarz.

Oceny
Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą oceniać zawartość strony

Zaloguj się lub zarejestruj, żeby móc zagłosować.

Świetne! Świetne! 0% [Brak oceny]
Bardzo dobre Bardzo dobre 0% [Brak oceny]
Dobre Dobre 100% [1 głos]
Średnie Średnie 0% [Brak oceny]
Słabe Słabe 0% [Brak oceny]
Login: Hasło: Zapamiętac: Zarejestruj się | Odzyskaj hasło!
Copyrights © Stowarzyszenie Turystyki Aktywnej nad Wieprzem